KANNA, Helsingborgs Stenkärlsfabrik, 1700/1800-tal.

510840. KANNA, Helsingborgs Stenkärlsfabrik, 1700/1800-tal.

Saltglaserat stengods. signerad JK. Kannmått 3. Höjd 35 cm.

Bruksslitage. Smärre märken. Glasyrdefekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 709