PORSLIN, 27 delar, Augarten, Österrike, 1900-tal.

510766. PORSLIN, 27 delar, Augarten, Österrike, 1900-tal.

Servis grön och guld, 11 delar:

Vas höjd 24 cm.
Ljusstake höjd 19,5 cm.
Runt fat diameter 23 cm.
Rektangulärt fat längd 25,5 cm.

Servis grön och rosa, 16 delar:

Äggkoppar höjd 4 cm.
Avlånga fat längd 12 cm.
Mindre fat diameter 6,5 cm.

Nagg på askens lock.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas höjd 24 cm.
Ljusstake höjd 19,5 cm.
Runt fat diameter 23 cm.

Äggkoppar höjd 4 cm.
Avlånga fat längd 12 cm.
Mindre fat diameter 6,5 cm.

Nagg på askens lock.

Antal besök: 744