LJUSSTAKAR, LJUSSAX samt STRYKJÄRN, 9 delar, 18 & 1900-tal.
510563. LJUSSTAKAR, LJUSSAX samt STRYKJÄRN, 9 delar, 18 & 1900-tal.
Ljusplåt märkt "N6, JW Bratt, Jönköping", diameter ca 16 cm
4 nattljusstakar märkta "AB Svenska Metallverken". diameter 11,5 cm
2 nattljusstakar, "Skultuna 1607, Made in Sweden, Nr 68/93", diameter 11,5 cm
1 ljussax samt 1 strykjärn, längd ca 14 - 16,5 cm.
Slitage, fläckar, ärg. Strykjärnets handtag med skador.