HANS DAHL. Roddbåt med 2 kvinnor och getter i norskt fjordlandskap.

510560. HANS DAHL. Roddbåt med 2 kvinnor och getter i norskt fjordlandskap.

Hans dahl (19.02.1849 Granvin, Hardangerfjord - 27.07.1937 Balestrand, Sognefjord); akvarell på papper, daterad omkring 1910/20, signerad nere till höger, i passe-partout bakom glas, galleribar från 1970-talet. Mått ca. Ram 29 x 32,5 cm, fäste 16 x 20,5 cm.

I gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

I gott skick.

Antal besök: 995