TVÄTTSERVIS, 2 delar, flintgods, "Como", Gustavsberg, 1900-talets första hälft.

510426. TVÄTTSERVIS, 2 delar, flintgods, "Como", Gustavsberg, 1900-talets första hälft.

Tvättfat, diameter 35,5, höjd 12,5 cm
Kanna, höjd 24 cm.

Spricka i tvättfat samt krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kanna, höjd 24 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 3 635