FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER. Metall effekt konsttryck.
510183. FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER. Metall effekt konsttryck.
Friedensreich Hundertwasser (15.12.1928 Wien - 19.12.2000 ombord på drottning Elisabeth II framför Brisbane); konsttryck med metalleffekt, signerad nedre vänster i trycket och daterad 1973. inramad bakom glas. Mått ca. Ram 27 x 33 cm.