PARTI GLAS, 17 delar, Aino Aalto, Kaj Frank , Kerttu Nurminen, Iittala, 2000-tal.

510020. PARTI GLAS, 17 delar, Aino Aalto, Kaj Frank , Kerttu Nurminen, Iittala, 2000-tal.

4 drickglas, Aino Aalto, höjd 11 cm.
2 fat, Aino Aalto, diameter 16 cm.
9 dricksglas, varierande färger, Kaj Frank, höjd 8 cm
2 skålar på fot, Kerttu Nurminen, diameter 10,5, höjd 9 cm.

Bruksslitage, ett glas Kaj Frank med mikronagg vid mynning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 037