DOSOR, 2 st, SKÅL, porslin, 1900-tal.

509984. DOSOR, 2 st, SKÅL, porslin, 1900-tal.

En dosa märkt Richard Ginori längd 11,5 cm, skål Herend längd ca 10,5 cm, dosa längd 8,5 cm.

Slitage, en dosa med skador, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 393