KAFFESERVISDELAR, 17 delar, porslin, "Swedish Grace" Louise Adelborg. Rörstrand.
509341. KAFFESERVISDELAR, 17 delar, porslin, "Swedish Grace" Louise Adelborg. Rörstrand.
12 st fat till kaffekoppar. Diameter 13 cm. Märkta Rörstrand Sweden.
5 st koppar med guldkant. Höjd 6,5 cm. Märkta Rörstrand Sweden.
Medföljer 8 st koppar med förgyllt öra. Liknande modell. Höjd 6 cm. Märkta 30.
Bruksskick.
3 st fat med små nagg.
Förgyllning med slitage.
Bruksskick.
3 st fat med små nagg.
Förgyllning med slitage.