CORGI TOYS, 5 modellbilar, 1900-talets andra hälft.

508716. CORGI TOYS, 5 modellbilar, 1900-talets andra hälft.

1 Aston Martin "James Bonds New" D B 5, utskjutbara frontkulsprutor, uppskjutbart bakruteskydd, öppningsbart tak med katapultstol; Längd 10 cm.
1 Superior Ambulance on Cadillac chassis, med elektrisk belysning (1,5 V batteri); Längd 11,5 cm.
1 Ghia L6.4 with Chrysler V8 engine, öppningsbara luckor och dörrar, fällbara framsäten; Längd 11 cm.
1 Land Rover 109 B, bärgningsbil; Längd 11 cm.
1 Massey Ferguson traktor 6-5, höjbar skoparm och tippbar skopa; Längd ca 12 cm.

Ålders- och bruksslitage.
James Bonds Aston Martin: den lösa JB-figuren saknas, mekanismen för takluckan ur funktion.
Ambulansens elektriska funktion ej kontrollerad.
Ghian: stötfångarna med påtagligt slitage och smärre deformation, 3 däck saknas, spricka i bakrutan.
Bärgningsbilen: kroken och linan saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 599