LOCKBOJAN, porslin, Kina, 1800/1900-tal.

508617. LOCKBOJAN, porslin, Kina, 1800/1900-tal.

Dekor i underglasyrblått av körsbärsblommor samt utsparade reserver med "hundra antikviteter". Botten med kangxis fyrkaraktärsmärke. Höjd 30 cm.

Smärre mynningsnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre mynningsnagg.

Antal besök: 587