KAFFESERVIS, 36 delar, porslin, "Karneval" Helmer Ringström, Gefle.

508333. KAFFESERVIS, 36 delar, porslin, "Karneval" Helmer Ringström, Gefle.

12 st assietter, diameter 18 cm.
12 st koppar, höjd 5 cm.
12 st fat till kaffehoppar, diameter 13 cm.
Fat och assietter märkta Upsala - Ekeby Gefle made in Sweden Karneval.

Bruksskick. Färgbortfall. Krackelering.
Tillverknings defekt.
En assiett med liten nagg.
2 st koppar med små nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 st koppar, höjd 5 cm.

Tillverknings defekt.
En assiett med liten nagg.
2 st koppar med små nagg.

Antal besök: 1 843