508274. SERVERINGSVAGN / BARVAGN, glas samt metall, 1900-talets andra del.
Längd 50 cm. Bredd 36 cm. Höjd 68 cm.
Två hyllplan med klarglas. Nedre plan med färgad skiva av papp under glas. Ställ för 4 st flaskor.
Bruksslitage. Senare glasskivor med nagg och något ojämn passform. Hårt ytslitage med färgbortfall. Några beslag saknas.