SKÅLAR, LJUSSTAKAR, 11 st, glas, "Dala", "Corona", Sven Palmqvist m fl, Orrefors.

507950. SKÅLAR, LJUSSTAKAR, 11 st, glas, "Dala", "Corona", Sven Palmqvist m fl, Orrefors.

Osignerade.
2 skålar "Dala" diameter 16 och 32 cm.
Skål "Corona" 10 cm.
Ett par skålar 19 cm.
2 par ljusstakar Sven Palmqvist 9 cm.
Ett par ljusstakar 7,5 cm.

Smärre nagg och tillverkningsdefekter. En ljusstake med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Osignerade.
Skål "Corona" 10 cm.
Ett par skålar 19 cm.
Ett par ljusstakar 7,5 cm.

Antal besök: 642