KARMSTOL, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

507842. KARMSTOL, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Stomme av valnöt. Skuren dekor. Fast stoppad rygg och sits, klädda armlän. Djuphäftad rygg. Dekor av pärlspik. Klädsel av skinn.

Slitage. Repor och märken. En häftning saknas på ryggens baksida. Någon fläck.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 295