507726. SKÄNK, gustaviansk stil, Åmells, 1970-tal.
Målad. Skuren dekor. Beslag av mässing. Tre lådor i sarg. Fyra dörr med bakomliggande hyllplan. Längd 127. Bredd 52. Höjd 98 cm.
Slitage. Repor och märken. Missfärgad. Något kärvande lås.
Nyckel/nycklar finns.