MATSERVIS, 33 delar, porslin, Bröderna Kornilov, Ryssland.

507623. MATSERVIS, 33 delar, porslin, Bröderna Kornilov, Ryssland.

1 uppläggningsfat diameter 34 cm
13 tallrikar diameter 25 cm
1 djup tallrik diameter 24 cm
8 förrättstallrikar diameter 21 cm
10 assietter diameter 16 cm.

Uppläggningsfat lagad med stift
1 tallrikar med mindre avslag om 2mm
1 djup tallrik med mindre avslag
2 förättstallrikar med större avslag samt 1 med mindre avslag om 2mm
3 assietter med mindre avslag om 2mm samt 4 med större avslag
smärre dekorslitage och bestickrepor.

Gör en kostnadsfri värdering!

13 tallrikar diameter 25 cm
1 djup tallrik diameter 24 cm
10 assietter diameter 16 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 304