BRÄNNVINSFLASKA, Cedersberg, 1800-tal och VINGLAS, 1800/1900-tal.

507608. BRÄNNVINSFLASKA, Cedersberg, 1800-tal och VINGLAS, 1800/1900-tal.

Flaska, kasetsad dekor med bland annat tulpan. Glas med graverat krönt monogram. Höjd ca. 14-19 cm.

Bruksslitage. Glas med obetydliga nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 016