MATSERVIS, 51 delar, porslin, Königlich privilegierte Porzellanfabrik Tettau, 1900-talets första hälft.

50749. MATSERVIS, 51 delar, porslin, Königlich privilegierte Porzellanfabrik Tettau, 1900-talets första hälft.

13 mattallrikar, 14 djup atallrikar, 13 salladstallrikar, kanna, såskanna, terrin, 2 skålar, 6 uppläggningsfat.

Dekorslitage. Två skålar med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 646