507269. TELLER, Mettlach, Villeroy och Boch, Art Nouveau.
Mettlach keramikplatta med färgstarkt målat landskap med flod och ankor, glaserad, förgylld kant, stämplad Villeroy och Boch Mettlach på botten och numrerad 1065, samt pressnummer, fram signerad F. Reils, tidigt 1900-tal. Diameter 45cm.