TELLER, Mettlach, Villeroy och Boch, Art Nouveau.

507269. TELLER, Mettlach, Villeroy och Boch, Art Nouveau.

Mettlach keramikplatta med färgstarkt målat landskap med flod och ankor, glaserad, förgylld kant, stämplad Villeroy och Boch Mettlach på botten och numrerad 1065, samt pressnummer, fram signerad F. Reils, tidigt 1900-tal. Diameter 45cm.

små repor och nicks.

Gör en kostnadsfri värdering!

små repor och nicks.

Deutsch Auctioneers
Adress

Dorotheergasse 13
1010 Innere Stadt
Österrike

Placering
Platz 1
Antal besök: 3 139