EMANUEL BARCHRACH BAREE. flicka, München, 1900-tal.

507191. EMANUEL BARCHRACH BAREE. flicka, München, 1900-tal.

Emmanuel Bachrach-Baree (1863-1943), En flicka som somnade vid bordet, olja på duk, signerad, inramade, klisterlappar på baksidan Luitpold Gruppe München.58cm hög 46 cm bred.

tecken på åldrande, små repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Deutsch Auctioneers
Adress

Dorotheergasse 13
1010 Innere Stadt
Österrike

Placering
Platz 1
Antal besök: 1 113