SKÅLAR, LJUSSTAKAR, 6 delar, slipad kristall, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors.

507170. SKÅLAR, LJUSSTAKAR, 6 delar, slipad kristall, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors.

Ett par ljusstakar signerade "Orrefors G C 3834-311" diameter 9,5 cm.
Ett par vaser höjd 10 cm.
2 skålar diameter 15 och 17,5 cm.

En vas med ett nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ett par vaser höjd 10 cm.

En vas med ett nagg.

Antal besök: 786