SMÅ SKÅP ETT PAR, art deco, valnöt, 1900-tal.

507107. SMÅ SKÅP ETT PAR, art deco, valnöt, 1900-tal.

Par Art Deco-skåp, var och en på tre ben, främre centrala foten vågig, två dörrar vardera, och rundade sidor och topp, valnötfaner på barrved, ursprungliga dörrknoppar delvis närvarande; Centraleuropa runt 1930. 64 x 49,43 cm.

Tecken på slitage Små bitar av faner saknas eller är lösa, beslag saknas i vissa fall. i behov av restaurering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Deutsch Auctioneers
Antal besök: 675