HANS LARWIN. målning, Man i Timno, tidigt 1900-tal.
507084. HANS LARWIN. målning, Man i Timno, tidigt 1900-tal.
Hans Larwin (1873-1938), Storformatsmålning av man med pinne i landskap, signerad nedre vänstra Timno 1913, olja på duk, inramad. Gammal auktion eller utställningsetikett på baksidan. Höjd 197 cm, bredd 117 cm.