HANS LARWIN. målning, Man i Timno, tidigt 1900-tal.

507084. HANS LARWIN. målning, Man i Timno, tidigt 1900-tal.

Hans Larwin (1873-1938), Storformatsmålning av man med pinne i landskap, signerad nedre vänstra Timno 1913, olja på duk, inramad. Gammal auktion eller utställningsetikett på baksidan. Höjd 197 cm, bredd 117 cm.

i behov av restaurering.

Gör en kostnadsfri värdering!

i behov av restaurering.

Deutsch Auctioneers
Adress

Dorotheergasse 13
1010 Innere Stadt
Österrike

Placering
Platz 1
Antal besök: 1 645