GOLVUR, trä, Mora, signerad E.A.J, 1800-tal.

507029. GOLVUR, trä, Mora, signerad E.A.J, 1800-tal.

Urtavla med monogram E.A.J, Sven Olsson, Karin Gustafsson, samt märkt Mora.
Lod och pendel finns.
Längd ca 51 cm.
Bredd ca 15,5 cm
Höjd ca 250 cm.

Åldersslitage, list längst ner lös, lucka trasig.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lod och pendel finns.
Längd ca 51 cm.
Bredd ca 15,5 cm
Höjd ca 250 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 829