506755. KRUS,( 3), blå/vita, KRYDDBURKAR, (2), samt MJÖLKKANNA.
Krus Gustafsberg, höjd 15, diameter, 21 cm.
Krus, Rörstrand, höjd 21, diameter 15 cm.
Krus, höjd 23, diameter 16 cm.
Kanna, Gustafsberg, "Alva", höjd 19 cm.
Kryddburkar, 2 stycken, Zechkoslovakia, höjd 16 cm.
Bruksslitage.
Krusen i gott skick.
Kryddburk med spricka, nagg på mjölkkannas fotring.