Karaff i lila glasmassa, etikettmärkt Orrefors. Höjd 24 cm.
Skål, kristall, märkt Orrefors samt etikettmärkt. Diameter 16 cm.
Vas, Skruf Lars Hellsten, signerad Hellsten Skruf HOB 2.2.1 Höjd 14 cm.
Skål i opak glasmassa. Omärkt. Diameter 22 cm.
Bruksskick.
Repor.
Bruksskick.
Repor.