SOFFBORD, Stig Lindberg, Gustavsberg 1950-tal, emaljskiva i rött och svart med motiv ur serien "Karneval", signerat Stig L.

506571. SOFFBORD, Stig Lindberg, Gustavsberg 1950-tal, emaljskiva i rött och svart med motiv ur serien "Karneval", signerat Stig L.

Bordet troligen formgivet av David Rosén för NK ur serien "Triva", teak, höjd 50 cm, bredd 48 cm, längd 135 cm
Benställning ej ettikettmärkt.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Antal besök: 1 254