SIDEBOARD MED BARSKÅP, Ajfa Möbelfabrik, Tibro, 1900-talets andra hälft.
506537. SIDEBOARD MED BARSKÅP, Ajfa Möbelfabrik, Tibro, 1900-talets andra hälft.
Tudelat. Fanerat med teak. Överdel med fyra skjutbara dörrar i glas med bakomliggande hyllplan samt nedfällbar lucka med bakomliggande barinredning. Underdel med fyra lådor och tre dörrar och bakomliggande hyllplan. Längd 190. Bredd 42. Höjd 124 cm.