STEFAN STARKLOFF. snusdosa, silver, Wien, 1800-tal århundrade.
506464. STEFAN STARKLOFF. snusdosa, silver, Wien, 1800-tal århundrade.
Av silversmed Stefan Starkloff, rektangulär form med svagt böjda sidor, lock graverat med kinesiska figurer i ovala och förgyllda dekorationer, inuti två silverstämplar, vikt 100g,
bredd 5 cm, längd 8 cm.
bredd 5 cm, längd 8 cm.