KOPPAR, 3 st, porslin, Kina, 1700-tal. Från ostindiefararen Götheborg, som sjönk 1745.

506360. KOPPAR, 3 st, porslin, Kina, 1700-tal. Från ostindiefararen Götheborg, som sjönk 1745.

2 av kopparna med glasyr i café au lait. Spår av bemålning av blommor . Diameter ca 7 m. Certifikat medföljer.

Smärre nagg samt spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre nagg samt spricka.

Antal besök: 2 389