LITEN BYRÅ I DRESDEN BAROCKSTIL. 1800-talet.

506189. LITEN BYRÅ I DRESDEN BAROCKSTIL. 1800-talet.

På S-formade böjda ben, den rektangulära, tre-lådkroppen med konvext krökt front, utskjutande, profilerad och krökt platta. Valnöt- och valnötkornfanér, förgyllda bronsbeslag. 88 x 55 x 45 cm.

Smärre fanerdefekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre fanerdefekter.

Kunstauktionshaus Schlosser Forum
Adress

Karolinenstraße 11
96049 Bamberg
Tyskland

Placering
Kunstauktionshaus Schlosser
Antal besök: 933