BESTICK, 25 delar, silver, 1900-tal, vikt 457,65 gram.

506110. BESTICK, 25 delar, silver, 1900-tal, vikt 457,65 gram.

5 st matskedar, modell "Disa", K G Markströms Guldsmeds AB, Uppsala, 1954 samt 1958, längd 20,4 cm.
6 st kaffeskedar, modell "Ingrid", Guldsmedsaktiebolaget GAB, Stockholm, 1952 - 1957, längd 11,9 cm.
12 st kaffeskedar, Gewe Silvervarufabriken, Malmö, 1952, längd 9,5 cm.
1 st sockertång, Thorvald Marthinsen Solvvarefabrik, Norge, längd 9 cm.
1 st sked, båtmotiv, A U Wahlberg, Gävle, 1946, längd 11 cm.

Slitage, monogramsigneringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, monogramsigneringar.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 538