HISTORIEN OM SVERIGE 8 band, Herman Lindqvist, 1990-tal.

506008. HISTORIEN OM SVERIGE 8 band, Herman Lindqvist, 1990-tal.

Gustavs dagar, När riket sprängdes och Bernadotte blev kung, När Sverige blev stormakt, Nyttan och nöjet, Ånga och dynamit, Gustav Vasa och hans söner och döttrar, Storhet och fall, Från islossning till kungarike. Drömmar och verklighet. Från istid till framtid.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 537