505742. KAROTTER, FAT samt SKÅL, 11 delar, keramik, bland annat Gefle, Bo Fajans, Gustavsberg, 1900-talets mitt.
Bland annat "Fandango", "Cocktail", "Atoll", "Blå Husar", "Gefyr".
fat
skål
ugnsform
2 karotter
6 små snäckfat.
Bruksslitage. Krackeleringar.