SERVIS, 45 delar " Blå Spalje " Wilhelm Kåge Gustavsberg 1940 tal.

505387. SERVIS, 45 delar " Blå Spalje " Wilhelm Kåge Gustavsberg 1940 tal.

8 st Mattallrikar, 24,5 cm
6 st halvtallrikar, 21,5 cm
11 st Djupa
1 st Uppläggningsfat, 19 x 22 cm
2 st Uppläggningsfat 23 x 27 cm
1 st Trekantig skål
1 st Skål 14,5 x 19 cm
1 st Bringare, 14,5 cm
1 st Såsskål
2 st Tekoppar
1 st Tefat
1 st Kaffekopp
9 st Assietter, 17 cm.

Slitage,repor, nagg kan förekomma.

Gör en kostnadsfri värdering!

8 st Mattallrikar, 24,5 cm
6 st halvtallrikar, 21,5 cm
11 st Djupa
1 st Trekantig skål
1 st Skål 14,5 x 19 cm
1 st Bringare, 14,5 cm
1 st Såsskål
2 st Tekoppar
1 st Tefat
1 st Kaffekopp
9 st Assietter, 17 cm.

Antal besök: 4 804