FAT, Quianlong, Kina, 1736-1795.

505273. FAT, Quianlong, Kina, 1736-1795.

Polykromt bemålad famille rosedekor med bladverk. Diameter 23 cm.

Bruks- och åldersrelateerat slitage. Smärre nagg/glasyrbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 492