FAT, tenn, Johan Philip Kruth, Norrköping, GRÖTSKÅL, tenn, 1800-tal.

505147. FAT, tenn, Johan Philip Kruth, Norrköping, GRÖTSKÅL, tenn, 1800-tal.

Fat, daterat S2, Johan Philp Kruth, 1789-1807/23, Norrköping, diameter 33,5 cm.
Grötskål, diameter exklusive hänklar, 21 cm.

Slitage, bucklor, lagningar, bristningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 750