SERVIS, 112 delar, porslin, dekor Hackefors, 1900-tal.

505021. SERVIS, 112 delar, porslin, dekor Hackefors, 1900-tal.

11 tekoppar med fat, 12 kaffekoppar med fat, 12 mockakoppar med fat, tekanna, kaffekanna, mockakanna, 2+1 sockerskålar, 2+1 gräddkanna, 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 entrétallrikar, 22 assietter, terrin, 6 uppläggningsfat, 2 uppläggningsskålar, såskanna.

Bruks- och åldersrelaterat slitage. Nagg förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 030