505021. SERVIS, 112 delar, porslin, dekor Hackefors, 1900-tal.
11 tekoppar med fat, 12 kaffekoppar med fat, 12 mockakoppar med fat, tekanna, kaffekanna, mockakanna, 2+1 sockerskålar, 2+1 gräddkanna, 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 entrétallrikar, 22 assietter, terrin, 6 uppläggningsfat, 2 uppläggningsskålar, såskanna.
Bruks- och åldersrelaterat slitage. Nagg förekommer.