Miniatyrvas i stengods, glaserad i grått och brunt. Signerad Palm (Rolf Palm) och daterad 1967. Höjd 13 cm..
Miniatyrkrus i stengods, glaserad i gult. Märkt Ekeby 7. Design Vicke Lindstrand. Höjd 9 cm
Miniatyrvas i stengods. Devis grönglaserad. Signerad S H (Sven Hoverberg). Höjd 8 cm.
Syltkruka, lergods. Märkt AE Sjöbo (A Elfstrand, Höjd 6,5 cm
Flaskformad miniblomvas i blått konstglas. Signerad H 1249 (Erik Höglund, Boda glasbruk). Höjd 9 cm.