PARTI ALLMOGE (4) Skäkteträ och mangelbräde, 1840/70-tal.

50497. PARTI ALLMOGE (4) Skäkteträ och mangelbräde, 1840/70-tal.

Skäkteträ med orginalmålning, daterad 1841. Längd 56 cm
Mangelbräda i orginalmålning, daterad 1841. Längd 66 cm
Skäkteträ i orginalmålning, daterad 1871.Längd 62 cm
Skäkteträ, omålad, daterad 1868. Längd 60 cm.

Skador och slitage samt något maskätna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 477