SKÅP, allmoge, 1700/1800-tal.

504962. SKÅP, allmoge, 1700/1800-tal.

Längd 142 bredd 42 höjd ca 202 cm.

Vöntra sidan har stått mot hörn. Slitage, färgbortfall, sprickor, renoverad, kompletterad, senare målning. Nyckel finns till övre skåp. Nyckel till undre saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 425