GOLVURNA, keramik, Ewald Dahlskog, Bo Fajans, 1900-talets mitt.

504916. GOLVURNA, keramik, Ewald Dahlskog, Bo Fajans, 1900-talets mitt.

Höjd 38 cm.
Diameter ca 29 cm.
Märkt undertill.

Smärre krackelyr, ett mynningsnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 38 cm.
Diameter ca 29 cm.
Märkt undertill.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 156