VÄGGAPPLIQUER, ett par, förgylld brons, troligen Frankrike, omkring 1900.

504867. VÄGGAPPLIQUER, ett par, förgylld brons, troligen Frankrike, omkring 1900.

Ett par appliquer i rokokostil med vardera tre svängda ljusarmar, rikt ornerad dekor av akantus och blomsterkvistar.
Höjd 54, bredd 38 cm.

Bruksskick.
Lagning, utbytt skruv på baksidan av en applique.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 54, bredd 38 cm.

Bruksskick.

Antal besök: 596