GABRIELE CENA. ”Abstract Composition Roma” olja på pannå, inramad, signerad och daterad.

504782. GABRIELE CENA. ”Abstract Composition Roma” olja på pannå, inramad, signerad och daterad.

Målning av målaren Gabriele Cena (1907-1993). Signerad ”G. Cena” och daterad eller numrerad ”58/8".
Stämpel på baksidan av den tidigare ägaren Gustav Schleicher (målare i Hölzel-distriktet): ”förvärvat 23.12. 1958 på Galerie Senatore”, ett ledande galleri i Stuttgart. Åtgärder 38 cm x 28 cm utan ram.

Bra tillstånd av bevarande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bra tillstånd av bevarande.

Auktionshaus von Brühl
Antal besök: 878