HANDSKRIVET BREV, från Ungerska riksföreståndaren, Amiral Miklos Horthy till Major F. Barkman med tillhörande skuren minnes plakett märkt Kárpátalja 1939.

504736. HANDSKRIVET BREV, från Ungerska riksföreståndaren, Amiral Miklos Horthy till Major F. Barkman med tillhörande skuren minnes plakett märkt Kárpátalja 1939.

Miklos Horthy, Ungerns stadschef 1920-1944
Brev till major F. Barkman från Miklos Horthy, bär dennes undersskrift.
Plakett, skuren i trä, av Mihaly Asztalos, 52 x 32 cm.

Skador, slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skador, slitage.

Antal besök: 1 253