FIGURIN, porslin, Häst, Erich Oehme, Meissen, daterad 1949.

504698. FIGURIN, porslin, Häst, Erich Oehme, Meissen, daterad 1949.

Monterad på träsockel. Signerad och daterad.
Höjd ink sockel ca 22 cm.
Medföljande Meissenskylt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ink sockel ca 22 cm.
Medföljande Meissenskylt.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 3 654