Fanerat med teak. Tapetserat med planscher föreställande äpplen och körsbär av Sven Ekblom. Två dörrar med bakomliggande hyllplan samt två lådor. Längd 100. Bredd 45. Höjd 135 cm.
Slitage. Repor och märken. Senare tapetsering.
Nyckel/nycklar finns.
Nyckel/nycklar finns.