Längd 88,5, bredd 56,6, höjd 170,5 cm.
Åldersrelaterat slitage, märken samt repor. 2 mindre lister saknas. Träbeslagen till nedre nyckelhål samt dörr saknas, Saknar hyllplan.
Nycklar saknas.