KERAMIK, 6 delar, Märta Willborg, Hjördis Olfors, Upsala Ekeby, Laholm.

503977. KERAMIK, 6 delar, Märta Willborg, Hjördis Olfors, Upsala Ekeby, Laholm.

2 ytterfoder höjd 8,5 cm samt skål längd 23,5 cm, Hjördis Olfors Upsala Ekeby signerade.
Hund Märta Willborg Upsala Ekeby Gefle höjd 14,5 cm, längd 15 cm.
Vas Laholm höjd 17 cm.
Vas Upsala Ekeby höjd 20 cm.

Vas Upsala Ekeby med ett par mikroskopiska glasyrskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas Laholm höjd 17 cm.
Vas Upsala Ekeby höjd 20 cm.

Antal besök: 824